Budowa oświetlenia ulicznego na ul. 11 Listopada - celem poprawy bezpieczeństwa
Z "Projekty OGÓLNOMIEJSKIE"
Przejdź do projektu

Proponowany budżet
Opis
Projekt obejmuje budowę oświetlenia na ulicy 11 Listopada, a raczej jego kontynuację w stronę Dąbrówek przy nowobudowanej ścieżce rowerowej. Operacja wymaga ustawienia około 6 słupów oświetleniowych. Ostatni słup oświetleniowy umieszczony jest na rogu ul. Sosabowskiego i ul. 11 Listopada. Dalej w stronę Dąbrówek do granicy Miasta Wasilków jest jeszcze 300 m, które wymaga doświetlenia że względu na bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i rowerzystów. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze. Ulica 11 Listopada jest bardzo uczęszczana przez pieszych ale i przez rowerzystów. Walory przyrodnicze, zaczynający się las i piękne widoki zachęcają do spacerów oraz jazdy rowerem. Na tej trasie możemy spotkać bardzo dużo młodzieży która wraca piechotą do okolicznych miejscowości. O ile też latem jest widno, tak jesienią, zimą i wczesną wiosną dni są krótsze. Oświetlenie bardzo pomoże zadbać o bezpieczeństwo idących tam pieszych, pomogą również kierującym pojazdami zobaczyć osoby, które np. nie noszą odblasków. Dodatkowym atutem dla realizacji tej operacji jest to, iż Gmina Wasilków wykonała projekt tego oświetlenia, co również obniża koszty projektu i jest już małym początkiem. Dodatkowo nowo powstała ścieżka rowerowa sprawi że tych rowerzystów oraz pieszych będzie jeszcze więcej. Jest to również taki element dodatkowy do budowy tej ścieżki. Bezpieczeństwo mieszkańców przede wszystkim.
