Przejdź do głównej treści

Udogodnienia dla mieszkańców Różanej

Z "Zgłoś propozycje i potrzeby dotyczące sołectwa Nowodworce"

Przejdź do projektu

  • Potrzebne lustro na zakręcie przy Różanej, gdyż jest to zakręt pod kątem prostym i nie ma widoczności, co jest niebezpieczne
  • Potrzebna tabliczka z oznakowaniem ulicy Różanej. Na wjeździe z ulicy głównej jest oznakowana ul. Turowska, ale już gdzie jest Różana nic na ten temat nie ma i przyjezdni nie wiedzą gdzie dalej jechać.
  • Dobrze by było, żeby był przystanek np. na żądanie przy wjeździe w Turowską. Latem to jeszcze nie duży problem, można przejść się spacerkiem, ale zimą... przystanek w kierunku Wasilkowa wracając z Białegostoku jest prawie kilometr przed Turowska albo kolejny daleko w Nowodworcach, za zakrętem, też kawał od nas. Kursy, które jadą do Cmentarza Miejskiego mają przystanek przy cmentarzu w Karakulach, i znów dygresja: latem można powiedzmy iść do Różanej przez las, ale zimą jest wcześnie ciemno i strach i niebezpiecznie. Więc autobusem zimą po 16 nie bardzo jest jak jeździć. No i autobus mógłby jeździć częściej.
  • Droga od zjazdu z drogi głównej w Turowską i do Różanej powinna być oświetlona. Spacer czy powrót do domu po zmroku jest tu niebezpieczny, wszędzie panują ciemności. W zamieszkałym terenie, gdzie jest tyle ludzi tak być nie powinno, powinniśmy się czuć bezpieczni, a na tą chwilę strach odejść kawałek od osiedla, by nie wracać po ciemku.

Komentarze(3)

Komentowanie nie jest możliwe, ponieważ ten projekt nie jest obecnie aktywny.
Najnowszy komentarze zostały załadowane.
Zgodnie z ewidencją gruntu ulica Różana nie jest własnością gminy Wasilków. Jest to własność prywatna. W związku z tym gmina nie ma kompetencji prowadzić jakichkolwiek prac czy inwestycji na jej terenie.
    @Gmina Wasilków tak najłatwiej powiedzieć. Grunty, gruntami, ale ludzie zamieszkujący ul. Różaną są Waszymi podatnikami, mieszkańcami gminy Wasilków i jakoś tego nie odrzucacie. Jeśli chodzi o głosy to na nas liczycie, ale jeśli chodzi o cokolwiek dla nas to już my się nie liczymy. To przykre i nieuczciwe. To o czym pisałam, to dla gminy niewielkie koszty, wręcz śmieszne, ale dla nas, mieszkańców ważne udogodnienia. Myślałam, że dla Was liczą się ludzie, no cóż .....
      Dziękujemy za przesłaną propozycję

        Aktualny status

        zaproponowany

        Tematy

        Mobilność
        Bezpieczeństwo